Öğrenci

Etkinlikler

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Okulumuzda Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi

Alaplı Meslek Yüksekokulunda  55. Kütüphane Haftası Programı kapsamında Kitap Okuma etkinliği düzenlendi. “Kütüphane Dünya’ya Açılan Penceredir.” sloganıyla 28 Mart 2019 Perşembe günü saat 12.30-13.00 saatleri arasında Alaplı Meslek Yüksekokulu Kütüphanesinde düzenlenen etkinliğe Akademik-İdari Personel ve Öğrenciler katıldı. Yarım saat süren programda Akademik-İdari Personel ve öğrenciler kütüphaneden temin ettikleri kitapları okudular.

Nevruz Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Alaplı Meslek Yüksekokulunda Nevruz Bayramı Kutlama etkinlikleri kapsamında 21 Mart Perşembe günü düzenlenen programa; Alaplı Belediye Başkanı Nuri TEKİN, Alaplı Emniyet Müdürü Cengizhan ZENGİN, Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ahmet OTURAK, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Daire Amirleri, Oda Başkanları, Akademik-İdari Personel ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Alaplı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ebubekir ÇAKMAK’ın sunduğu Nevruz konulu konferans ile başladı. Konferansın ardından program fidan dikimi ve  nevruz ateşinin yakılması ile devam etti. Nevruz Bayramı kutlama etkinliği etli pilav ikramı ile sona erdi.Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un Torunu Okulumuzda Konferans Verdi

18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Alaplı Meslek Yüksekokulunda düzenlenen programa Mehmet Akif ERSOY’un torunu Selma ERSOY ARGON konuk oldu.
Yüksekokul Konferans Salonunda düzenlenen İstiklal Haftasında Çanakkale Savaşları ve Mehmet Akif ERSOY konulu konferansa Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU, , Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Oturak, akademik-idari personel ve öğrencilerimiz katıldı.
Program Saygı Duruşu-İstiklal Marşının ardından Alaplı Sanayi Camii İmam Hatibi Salih MUTLU’nun Tüm Şehitlerimizin Ruhuna okuduğu Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Alaplı Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ahmet OTURAK yaptığı açılış konuşmasında Çanakkale Savaşının Önemine ve Milli Mücadele Ruhuna vurgu yaptı.
Şair Ömer Faruk ARLI’nın aralarda okuduğu şiirlerle konuklara duygusal anlar yaşattığı programda Selma ERSOY ARGON; dedesi Mehmet Akif Ersoy’un yaşamından bugüne kadar bilinmeyen yönlerini anlatarak Milli Şairimizin sosyal, kültürel yönlerini ve aile yaşantısından anekdotları dinleyicilerle paylaştı. Söyleşide Çanakkale şiirinden bölümler de okuyan Selma Ersoy Argon’a, Gazeteci Yazar Fatih BAYHAN da anlattıklarıyla katkıda bulundu.
Konferans sonunda Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU ve Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ahmet OTURAK tarafından Selma ERSOY ARGON, Fatih BAYHAN ve Ömer Faruk ARLI’ya çiçek ve plaket takdim edildi. Yoğun ilgiyle izlenen konferansın ardından Selma Ersoy Argon, 18 Mart Şehitlerini Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 104’üncü Yıldönümünde, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde ağırlanmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, nazik davetlerinden ötürü Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı başta olmak üzere, Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Ahmet OTURAK ve Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Murat ASLAN’a teşekkürlerini iletti. Program Selma ERSOY ARGON’un konuklara dağıtılan kitapları imzalamasıyla sona erdi.


15 Mart 2019

Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi

Üniversitemiz ve Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi ile ortaklaşa düzenlenen Kan Bağış Kampanyası 14 Mart 2019  Perşembe günü Alaplı Meslek Yüksek Okulunda yapıldı. Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Salonunda gerçekleştirilen Kan bağışı kampanyasında akademik-idari personel ve öğrencilerin katılımıyla toplam 38 ünite kan toplandı.
OKULUMUZDA ”ENGELLERİ DOĞADA SPOR İLE AŞARIZ ” KAPANIŞ KAHVALTISI DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen  Okulumuz Spor Topluluğu tarafından yürütülen ve 15 Ekim 2018 Pazartesi günü başlayan “Engelleri Doğada Spor ile Aşarız”  Projesi  süresince;  Yüksekokulumuz spor salonunda ve kondisyon merkezinde Öğretim Görevlisi Ömer Dereli Koordinatörlüğünde Engelli Gençler,  Alaplı Çok Programlı Lise öğrencileri,  Okulumuz Spor Topluluğu Öğrencileri ve diğer öğrencilerimizle her hafta spor etkinlikleri yapıldı. Ayrıca Proje süresince,  sinema günleri etkinliği, Yayla gezisi, müze gezileri düzenlendi. Proje, 09 Ocak 2019 Çarşamba günü yapılan kapanış kahvaltısı ile sona erdi.

            Kapanış Kahvaltısına;   Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU, Alaplı Meslek Yüksekokul Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç.Dr.Timur KOPARAN, Doç.Dr.Şaban ÇELİKOĞLU, Alaplı Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Erhan YAVAŞ Yüksekokul Akademik- İdari Personeli, Yüksekokul Öğrencileri,  İlçemiz Engelli Gençleri ve Alaplı Çok Programlı Lise öğrencileri katıldı.

         Proje, yapılan etkinliklerle amacına uygun olarak tamamlanmıştır.

ENGELLERİ DOĞADA SPOR İLE AŞARIZ PROJESİ KAPSAMINDA SİNEMA GÜNLERİ DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü  tarafından desteklenen, Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Topluluğu tarafından yürütülen “Engelleri Doğada Spor ile Aşarız” projesi kapsamında Aralık ayı içerisinde sinema günleri düzenlendi.

       Proje kapsamında düzenlenen sinema günleri etkinliği, 13 Aralık 2018 ve 28 Aralık 2018 tarihlerinde Yüksekokul Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ’un katılımıyla, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Proje Koordinatörü  Öğr.Gör.Ömer DERELİ nezaretinde Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, İlçe de  bulunan Çok Programlı Lise Öğretmen ve Öğrencileri ile İlçemizde bulunan Engelli Gençlerden oluşan 30 kişilik grupla gerçekleşti.

ENGELLERİ DOĞADA SPOR İLE AŞARIZ PROJESİ KAPSAMINDA KONDİSYON MERKEZİNDE SPOR ETKİNLİĞİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü  tarafından desteklenen, Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Topluluğu tarafından yürütülen “Engelleri Doğada Spor ile Aşarız” projesi kapsamında Alaplı ilçesinde bulunan Çok programlı Lise Öğrencileri,  Engelli Gençler ve Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Topluluğu Öğrencileri ile birlikte Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Salonunda 06 Aralık 2018 Perşembe günü Kondisyon Merkezinde Spor etkinlikleri düzenlendi.

          Proje kapsamında yapılan etkinlik, Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Proje Koordinatörü  Öğr.Gör.Ömer Dereli  nezaretinde Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, İlçe de  bulunan Çok Programlı Lise Öğretmen ve Öğrencileri ve İlçemizde bulunan Engelli Gençlerden oluşan 30 kişilik grupla gerçekleşti. Etkinlik sonunda Alaplı Çok Programlı Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Programı öğrencileri tarafından hazırlanan yiyecekler Engelli Gençlere ve Spor Topluluğu Öğrencilerine ikram edildi.

OKULUMUZ KAMPÜSÜNDE MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI ETKİNLİĞİ
Alaplı Müftülüğü ve Alaplı Meslek Yüksekokulu işbirliği ile 20 Kasım Salı günü Alaplı Kampüsünde Mevlid-i Nebi Haftası (Kutlu Doğum Haftası) nedeniyle Peygamberimiz ve Gençlik konulu konferans verildi. Alaplı Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda Diyanet İşleri Başkanlığı Basılı Yayınlar Daire Başkanı Dr.Faruk GÖRGÜLÜ tarafından verilen konferansa, Alaplı Müftüsü, Akademik-İdari Personel ve öğrenciler katıldı. Programda  Müftülükten gelen personeller Mevlid-i Nebi Haftası hakkında, konuşmacı Dr.Faruk GÖRGÜLÜ de Peygamberimiz ve Gençlik konusunda katılımcılara bilgi verdi. 
Etkinlik, Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Ömer DERELİ’nin, konuşmacıya teşekkür belgesi takdim etmesi ve ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.OKULUMUZDA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Alaplı Meslek Yüksek Okulunda 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ölümünün 80. Yılı Anma Programı düzenlendi. Akademik-İdari Personel ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleşen Anma Töreni Atatürk Anıtına, Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Hafize YEĞEN ve  Elektrik ve Enerji Bölüm Başkan Vekili Öğr.Gör.Figen ALTINTAŞ’ın çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu, istiklal marşının okunmasının ardından program, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinin dinlenilmesi ve Öğrenciler tarafından Gençliğin Ata’ya Cevabının verilmesi ile sona erdi.

ATATÜRK KONULU KONFERANS VERİLDİ

ENGELLERİ DOĞADA SPOR İLE AŞARIZ PROJESİ KAPSAMINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE PİKNİK YAPILDI

 Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü  tarafından desteklenen, Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Topluluğu tarafından yürütülen “Engelleri Doğada Spor ile Aşarız” projesi kapsamında Alaplı İlçesi Gümeli Bölüklü Yaylasında doğa yürüyüşü ve piknik etkinliği yapıldı.

        Gümeli Bölüklü Yaylasında gerçekleşen yürüyüşe Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Hafize Yeğen, Proje koordinatörü Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Ömer Dereli’nin yanı sıra  İdari Personel, Alaplı Meslek Yüksekokulu Öğrencileri, Alaplı Çok Programlı Lise öğretmen ve öğrencileri ile Alaplı’da bulunan Engelli Gençlerden oluşan  50 kişilik bir grup katıldı. Gümeli Bölüklü yaylasında katılımcılarla 10 km. lik doğa yürüyüş yapıldı. Proje kapsamında yapılan  doğa yürüyüşünde  4115 yaşında olduğu belirtilen Türkiye’nin en yaşlı ve Dünyanın da en yaşlı beşinci ağacı olan tarihi Porsuk ağacı ziyaret edildi. Engelleri Doğada Spor İle Aşarız projesi kapsamında gerçekleştirilen doğa yürüyüşünün ardından öğrencilerle yaylada piknik etkinliği düzenlendi.

MADDE BAĞIMLILIĞI KONULU KONFERANS
Alaplı Meslek Yüksekokulunda Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi ile Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Programları öğrencileri tarafından Öğr.Gör.Figen Altıntaş, Öğr.Gör. İsmail Şahin ve Öğr.Gör Osman ÇELEN danışmanlığında “Madde Bağımlılığı” konulu konferans programı düzenlendi. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Zonguldak Şubesi Denetleme Kurulu üyesi Olgun ÖZAYDIN’ınkonuşmacı olarak davet edildiği, 08 Kasım 2018 Perşembe günü gerçekleşen programa Akademik-İdari Personel, Yüksekokul Öğrencileri,  Alaplı İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri  katıldı. Düzenlenen konferans programı için öğrenciler gruplara ayrılarak; Sigara ve Tütün BağımlılığıMadde BağımlılığıAlkol BağımlılığıKumar Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığı ana başlıkları altında fotoğraf, grafik görseller ve uyarıcı yazıları içeren panolar, broşür ve afişler hazırlayıp, Yeşilay Cemiyetinden konu ile ilişkili kitap temin ederek  diğer öğrencilere bilgilendirme amaçlı dağıttılar. Konferansta Madde Bağımlılığı ile ilgili farkındalığın artırılması amaçlanmıştır.

ENGELLERİ DOĞADA SPOR İLE AŞARIZ, PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Topluluğu tarafından yürütülen “Engelleri Doğada Spor ile Aşarız.” projesinin  açılışı 07 Kasım 2018 Çarşamba günü açılış kahvaltısı ile başladı.  Projenin  Açılışına;  Alaplı Belediye Başkanı Nuri TEKİN, Üniversitemiz Genel Sekreteri Hayri BULAZAR, ALAPLI Meslek Yüksekokul Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ, Kredi Yurtlar Kurumu Alaplı Yurt Müdürü Erhan YAVAŞ, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Süleyman BAYRAKTAR, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Alaplı İlçesi Daire Müdürleri, Yüksekokulumuz  Akademik-İdari Personeli, Yüksekokul Öğrencileri,  İlçemiz Engelli Gençleri  ve Alaplı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmeleri katıldı.

            Program Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ’un açılış konuşmasıyla başladı. Prof.Dr.Soner YAVUZ konuşmasında; “Okulumuz, ilk defa 2015 Yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği “ENGELLERİ SPOR İLE AŞIYORUZ” isimli proje ile de özel gereksinimli gençlerle okulumuz öğrencilerinin aynı ortamda spor yapmalarını sağlamıştır. Bu amaçla, söz konusu proje desteği ve Rektörlüğümüzün de katkılarıyla Spor Salonumuzun içinde bir “Kondisyon Merkezinin” oluşturulması sağlanmıştır.

2016 Yılında yine okulumuzun yürüttüğü ve Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği “KIRSALIN YILDIZLARI ENGELLERİ SPOR İLE AŞIYOR” projesiyle de kırsal kesimde öğrenim gören öğrenciler ile okulumuz öğrencilerinin bir arada spor yapmaları ve birlikte ortak paylaşımların yapılması sağlanmıştır. Bu projelerin, bölgemiz gençlerine çok faydalı olduğunu ve olumlu sonuçlara dönüşeceğini düşünmekteyim.

Söz konusu projelere vermiş oldukları desteklerden dolayı, başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere, her zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Mustafa ÇUFALI’ ya sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım.

Ayrıca projeleri sorunsuz biçimde koordine eden ve tamamlayan Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Ömer DERELİ’ye yapmış olduğu çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederim.

Proje kapsamında çalışan, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimize de teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.     

     Ocak sonu itibariyle sona ereceği planlanan Proje de Spor Etkinlikleri, Sinema Günleri, Doğa Yürüyüşleri yapılacak ve Zonguldak İlinde düzenlenecek olan spor müsabakalarının engelli gençler ve Yüksekokul öğrencileri tarafından izlenmesi sağlanacaktır.

Projeden Alaplı Meslek Yüksekokulu Spor Topluluğu öğrencilerinin yanı sıra; diğer öğrencilerin,  Engelli Gençlerin ve Orta öğretim öğrencilerinin yararlanması amaçlanmaktadır.

ATATÜRK, CUMHURİYET VE DEMOKRASİ KONULU KONFERANS

Alaplı Meslek Yüksek Okulunda Cumhuriyetimizin 95. Yılı etkinlikleri kapsamında Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölüm Başkanı Prof.Dr.Zekai GÜNER tarafından Atatürk, Cumhuriyet ve Demokrasi konulu konferans verildi. Alaplı Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda 01 Kasım 2018 Perşembe günü düzenlenen konferans programına; Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU, Alaplı Belediye Başkan Vekili Ramazan AKDENİZ, Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ, Alaplı Müftüsü Aydın BOSTANCI, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Dernek Başkanları, Akademik-İdari Personel ve öğrenciler katıldı.

Cumhuriyetimizin 95. yılı etkinlikleri çerçevesinde büyük ilgi gören konferans, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Prof.Dr.Zekai GÜNER tarafından verilen  “Atatürk, Cumhuriyet ve Demokrasi” başlıklı konferans ile devam etti. Prof.Dr.Zekai GÜNER konferansta, Cumhuriyetin kavram olarak tanımını yaptıktan sonra, Atatürk’ün Cumhuriyet düşüncesi ve Ülkemizde Cumhuriyet fikrinin gelişimine ilişkin süreci aktardı. Konferans sonunda Prof.Dr.Zekai GÜNER’e, Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU tarafından günün anısına  teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Yine Cumhuriyetimizin 95. Yılı etkinlikleri kapsamında Alaplı Meslek Yüksekokulunda düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilere Alaplı Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ tarafından başarı belgesi verilmesiyle program sona erdi.

İLÇEMİZ SPORTİF YETENEK TARAMASI 2. ETAPI YÜKSEKOKULUMUZ SPOR SALONUNDA YAPILDI

OKULUMUZDA 2018-2019 GÜZ DÖNEMİ AKADEMİK GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Alaplı Meslek Yüksekokulu 2018-2019 Güz Dönemi Akademik Genel Kurul Toplantısı 03 Ekim 2018 Çarşamba günü Yüksekokul Müdür Vekili Prof.Dr.Soner YAVUZ başkanlığında yapıldı.

Yüksekokul Toplantı Salonunda öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Alaplı Meslek Yüksekokul Müdür V. Prof.Dr.Soner YAVUZ tarafından yapılan sunumda; Okulun bir yıllık genel değerlendirmesi, açılması düşünülen programlar, TÜBİTAK, KOSGEB Projelerinin hazırlanması, öğrenciye yönelik kursların düzenlenmesi, yapılan faaliyetler hakkında bilgi Verdi.  Toplantı 2018-2019 eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi, görüş ve önerilerin alınmasıyla sona erdi.

OKULUMUZDA 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA YENİ ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ORYANTASYON EĞİTİMİ

2019 YKS sonucunda Alaplı Meslek Yüksekokulu programlarına kayıt yaptıran öğrencilere yönelik  24 Eylül 2019 Salı günü Oryantasyon Eğitim Programı düzenlendi.

İki aşamadan oluşan eğitim programının ilk bölümü saat 14:00’da Yüksekokul Spor Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde konuşma yapan Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet OTURAK; öğrencilere Alaplı Meslek Yüksekokulunu tercih ettikleri için teşekkür etti. OTURAK konuşmasında; Yüksekokul tanıtımı, öğrenciler için düzenlenen sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler, akademisyenler hakkında genel bilgilerden bahsettikten sonra öğrencilere eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diledi. 

Spor Salonunda düzenlenen Oryantasyon Eğitimi sonrasında ikinci bölüm saat 14:30’da dersliklerde devam etti. Bölüm hocaları tarafından eğitimlerde öğrencilere; bölüm tanıtımı, derslere devam, ders geçme, staj, okulu bitirmek için gerekli şartlar ve öğrenci bilgi sistemi ile ilgili bilgiler verildi. Oryantasyon Eğitimi Bölüm Hocaları eşliğinde öğrencilere Derslikler ve Laboratuvarların yerinde tanıtılmasıyla son buldu.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin